ترموکوپل تایپ R

مشخصه میلی ولت

ترموکوپل تایپ R

توضیحات فنی

ترموکوپل تایپ R

بازه دمایی

ترموکوپل تایپ R

استاندارد رنگ

مدل اتصال

ترموکوپل تایپ R

توضیحات

ترموکوپل تايپ R از دو آلیاژ پلاتین (PT) و آلیاژ پلاتین، 13% رودیوم (PT-13%RH) تشکیل شده است.قطب منفی (RN) ترموکوپل تایپ R از جنس پلاتین خالص با درجه خلوص 99.99% تشکیل شده است.قطب مثبت (RP) ترموکوپل تایپ R از آلیاژی با سنت معین از عناصر رودیوم و پلاتین ساخته می شود، که پلاتین خالص با 13% از رودیوم خالص ترکیب می شود. برای استفاده از این ترموکوپل در محیط هایی با اتمسفر کاهنده، بخار فلزات و بخارهای خورنده، آرسنیک، فسفر یا گوگرد بایستی از غلاف های محافظ غیرفلزی استفاده شود، معمولاٌ آز غلاف های سرامیکی خاص استفاده می شود.

مدل اتصالات

اتصال EX

سيم ترموکوپل جوش داده شده و عايق دربرار نفوذ گاز و مايع شده. در اين سبک سريع ترين زمان پاسخ را فراهم مي کند. اما سيمهاي ترموکوپل بدون محافظ در مقابل آسيبهاي مکانيکي و با خوردگي در معرض آسيب مي باشند.

اتصال به بدنه G

غلاف و سیمهای ترموکوپل با یکدیگر جوش خورده و یک اتصال کاملا و محکم را تشکیل می دهد. پیشنهاد برای آب ‚ بخار ‚ گاز و فشار بالا شده. سیمها از شرایط خورنده و سایش دهنده محافظت شده و زمان پاسخ دهی بالایی دارد.

بدون اتصال به بدنه UG

ترموکوپل تایپ R

در این نوع ‚ محل اتصال به طور کامل از پایین غلاف عایق شده و جوش داده شده است این نوع اتصال عالی بوده (بدون اتصال به غلاف) برای برنامه های کاربردی که در آن EMF میلی ولت را می خواندن و برای چرخه و یا سرعت در جه حرارت مکرر تاثیر می گذارد. زمان پاسخ گویی طولانی تر نسبت به بقی اتصالات می باشد.

UR

ترموکوپل تایپ K

ویژه گیهای فنی همانند UG می باشد. اما قطر بیرونی غلاف کمتر شده, زمان پاسخگوئی سریع تر، بدون از دست دادن استحکام ساختاری بدست می آید. طول کم شده غلاف به طور تقریبی:

  1. قطر بیرونی 1.5م م کمتر شده به 1.0م م
  2. قطر بیرونی 3.0م م کمتر شده به 2.2م م
  3. قطر بیرونی 4.5م م کمتر شده به 3.4م م
  4. قطر بیرونی 6.0م م کمتر شده به 4.5م م

توجه داشته باشید که این نوع اتصال برای ترموکوپلهای عایق شده با مواد معدنی می باشد. (فلکسیبل)

استاندارد رنگ

ترموکوپل تایپ R , آریا صنعت سلیم , ترموکوپل

بازه دمایی

محدوده دمایی قابل استفاده برای ترموکوپل تایپ R از 50Cº- تا دمای 1768Cº+ که همان دمای ذوب پلاتین می باشد، که در این درجه می توان به مدت کوتاهی از این ترموکوپل استفاده کرد. برای استفاد طولانی مدت توانایی اندازه گیری تا دمای  1300Cº را دارا است.

 

مشخصه میلی ولت

با ما در تماس باشید
021-88343851