ترموکوپل تایپ S

مشخصه میلی ولت

ترموکوپل تایپ B,سایت سلیم گروپ ,آریا صنعت سلیم

توضیحات فنی

ترموکوپل تایپ S

بازه دمایی

ترموکوپل تایپ B

استاندارد رنگ

ترموکوپل تایپ S

مدل اتصال

ترموکوپل تایپ S

توضیحات

ترموکوپل تایپ S از دو آلیاژ پلاتین، 10% رودیوم (PT-10%RH) تشکیل شده است. قطب منفی آن (SN) از جنس پلاتین خالص با درجه خلوص 99.99% تشکیل شده است.
قطب مثبت آن (RP) از آلیاژی با سنت معین از رودیوم و پلاتین ساخته می شود، که پلاتین خالص با 10% از رودیوم خالص ترکیب می شود.

تاریخچه

ترموکوپل تایپ S تقریبا یک صده قبل توسط Le Chatelier مورد تحقیق قرار گرفت، او به این نتیجه رسید که ترموکوپل تایپ s به دلیل مقاومت در دماهای نسبتا بالا کاربردهای کارسازی در علم داراست. اولین جدول مرجع برای این ترموکوپل در آمریکا و در سال 1910 منتشر گردید.

مدل اتصالات

اتصال EX

ترموکوپل تایپ S

سيم ترموکوپل جوش داده شده و عايق دربرار نفوذ گاز و مايع شده. در اين سبک سريع ترين زمان پاسخ را فراهم مي کند. اما سيمهاي ترموکوپل بدون محافظ در مقابل آسيبهاي مکانيکي و با خوردگي در معرض آسيب مي باشند.

اتصال به بدنه G

ترموکوپل تایپ S

غلاف و سیمهای ترموکوپل با یکدیگر جوش خورده و یک اتصال کاملا و محکم را تشکیل می دهد. پیشنهاد برای آب ‚ بخار ‚ گاز و فشار بالا شده. سیمها از شرایط خورنده و سایش دهنده محافظت شده و زمان پاسخ دهی بالایی دارد.

بدون اتصال به بدنه UG

ترموکوپل تایپ S

در این نوع ‚ محل اتصال به طور کامل از پایین غلاف عایق شده و جوش داده شده است این نوع اتصال عالی بوده (بدون اتصال به غلاف) برای برنامه های کاربردی که در آن EMF میلی ولت را می خواندن و برای چرخه و یا سرعت در جه حرارت مکرر تاثیر می گذارد. زمان پاسخ گویی طولانی تر نسبت به بقی اتصالات می باشد.

UR

اتصال UR

ویژه گیهای فنی همانند UG می باشد. اما قطر بیرونی غلاف کمتر شده, زمان پاسخگوئی سریع تر، بدون از دست دادن استحکام ساختاری بدست می آید. طول کم شده غلاف به طور تقریبی:

  1. قطر بیرونی 1.5م م کمتر شده به 1.0م م
  2. قطر بیرونی 3.0م م کمتر شده به 2.2م م
  3. قطر بیرونی 4.5م م کمتر شده به 3.4م م
  4. قطر بیرونی 6.0م م کمتر شده به 4.5م م

توجه داشته باشید که این نوع اتصال برای ترموکوپلهای عایق شده با مواد معدنی می باشد. (فلکسیبل)

استاندارد رنگ

ترموکوپل تایپ S , آریا صنعت سلیم , ترموکوپل

مشخصه میلی ولت

با ما در تماس باشید
021-88343851