ترموکوپل تایپ N

مشخصه میلی ولت

ترموکوپل تایپ N

توضیحات فنی

ترموکوپل تایپ N

بازه دمایی

استاندارد رنگ

مدل اتصال

توضیحات

ترموکوپل تایپ N از دو آلیاژ نیکل کروم سیلیسیم (Ni-Cr-Si) و نیکل سیلیسیم منیزیم (Ni-Si-Mg) تشکیل شده است. قطب مثبت آن (NP) از حدود 84% نیکل، 14% تا 14.4% کروم، 1.3% تا1.6% سیلیسیم، و مقدار کمی، حدود 0.1% عنصرهای دیگر مانند منگنز، آهن، کربن و کوبالت تشکیل شده است. قطب منفی آن (NN) از حدود 95% نیکل، 4.2% تا 4.6% سیلیسیم، 0.5% تا 1.5% منگنز و مقدار کمی ناخالصی هایی مانند آهن، کوبالت، مانگان و کربن تشکیل شده است.

تاریخچه

ترموکوپل تایپ N در اواسط دهه 1960 و اوایل 1970 کشف شد که ترکیب آلیاژ آن در طول زمان تغییر کرد و گسترش یافت.

مدل اتصالات

اتصال EX

ترموکوپل تایپ N

سيم ترموکوپل جوش داده شده و عايق دربرار نفوذ گاز و مايع شده. در اين سبک سريع ترين زمان پاسخ را فراهم مي کند. اما سيمهاي ترموکوپل بدون محافظ در مقابل آسيبهاي مکانيکي و با خوردگي در معرض آسيب مي باشند.

اتصال به بدنه G

غلاف و سیمهای ترموکوپل با یکدیگر جوش خورده و یک اتصال کاملا و محکم را تشکیل می دهد. پیشنهاد برای آب ‚ بخار ‚ گاز و فشار بالا شده. سیمها از شرایط خورنده و سایش دهنده محافظت شده و زمان پاسخ دهی بالایی دارد.

بدون اتصال به بدنه UG

ترموکوپل تایپ N

در این نوع ‚ محل اتصال به طور کامل از پایین غلاف عایق شده و جوش داده شده است این نوع اتصال عالی بوده (بدون اتصال به غلاف) برای برنامه های کاربردی که در آن EMF میلی ولت را می خواندن و برای چرخه و یا سرعت در جه حرارت مکرر تاثیر می گذارد. زمان پاسخ گویی طولانی تر نسبت به بقی اتصالات می باشد.

UR

ویژه گیهای فنی همانند UG می باشد. اما قطر بیرونی غلاف کمتر شده, زمان پاسخگوئی سریع تر، بدون از دست دادن استحکام ساختاری بدست می آید. طول کم شده غلاف به طور تقریبی:

  1. قطر بیرونی 1.5م م کمتر شده به 1.0م م
  2. قطر بیرونی 3.0م م کمتر شده به 2.2م م
  3. قطر بیرونی 4.5م م کمتر شده به 3.4م م
  4. قطر بیرونی 6.0م م کمتر شده به 4.5م م

توجه داشته باشید که این نوع اتصال برای ترموکوپلهای عایق شده با مواد معدنی می باشد. (فلکسیبل)

استاندارد رنگ

ترموکوپل تایپ N , آریا صنعت سلیم , ترموکوپل

بازه دمایی

محدوده دمایی قابل استفاده برای ترموکوپل تایپ N از 270cº- تا 1300cº+ می باشد، و میلی ولتی برابر 4.345- تا 47.513+ تولید می کند.
توصیه می شود در محیطی با اتمسفر خنثی و هوای تمیز استفاده شود و همچنین نباید در محیط هایی حاوی گوگرد، اتمسفر کاهنده و اکسیدکننده متغیر استفاده شود.

مشخصه میلی ولت

با ما در تماس باشید
021-88343851