مشخصه میلی ولت

ترموکوپل تایپ E

توضیحات فنی

ترموکوپل تایپ J

بازه دمایی

ترموکوپل تایپ J

استاندارد رنگ

مدل اتصال

توضیحات

ترموکوپل تایپ E از دو آلیاژ نیکل و کروم (NI-CR) و مس و نیکل (CU-NI) تشکیل شده است.قطب مثبت آن (EP) از 90% کروم و مقادیری سیلیسیوم و آهن هر کدام حدود 5.0% و مقادیر جزیی از عنصر هلی کربن، مانگان،کوبالت وینون می باشد.قطب منفی آن (EN) شامل 55% مس 45% نیکل و مقادیر کمی حدود 1.0% کوبالت، آهن و منگان است.برای جلوگیری از اکسید شدن توصیه می شود در محیطی با اتمسفر تمیز و اتمسفر خنثی استفاده شود.همچنین توصیه می شود که در محیط هایی با اتمسفر حاوی گوگرد و کم اکسیژن و اتمسفر متغیر استفاده نشود.

تاریخچه

اولین جدول مرجع دقیق برای ترموکوپل تایپ E در سال 1951 منتشر شد.

مدل اتصالات

اتصال EX

ترموکوپل تایپ E

سيم ترموکوپل جوش داده شده و عايق دربرار نفوذ گاز و مايع شده. در اين سبک سريع ترين زمان پاسخ را فراهم مي کند. اما سيمهاي ترموکوپل بدون محافظ در مقابل آسيبهاي مکانيکي و با خوردگي در معرض آسيب مي باشند.

اتصال به بدنه G

ترموکوپل تایپ E

غلاف و سیمهای ترموکوپل با یکدیگر جوش خورده و یک اتصال کاملا و محکم را تشکیل می دهد. پیشنهاد برای آب ‚ بخار ‚ گاز و فشار بالا شده. سیمها از شرایط خورنده و سایش دهنده محافظت شده و زمان پاسخ دهی بالایی دارد.

بدون اتصال به بدنه UG

در این نوع ‚ محل اتصال به طور کامل از پایین غلاف عایق شده و جوش داده شده است این نوع اتصال عالی بوده (بدون اتصال به غلاف) برای برنامه های کاربردی که در آن EMF میلی ولت را می خواندن و برای چرخه و یا سرعت در جه حرارت مکرر تاثیر می گذارد. زمان پاسخ گویی طولانی تر نسبت به بقی اتصالات می باشد.

UR

ترموکوپل تایپ E

ویژه گیهای فنی همانند UG می باشد. اما قطر بیرونی غلاف کمتر شده, زمان پاسخگوئی سریع تر، بدون از دست دادن استحکام ساختاری بدست می آید. طول کم شده غلاف به طور تقریبی:

  1. قطر بیرونی 1.5م م کمتر شده به 1.0م م
  2. قطر بیرونی 3.0م م کمتر شده به 2.2م م
  3. قطر بیرونی 4.5م م کمتر شده به 3.4م م
  4. قطر بیرونی 6.0م م کمتر شده به 4.5م م

توجه داشته باشید که این نوع اتصال برای ترموکوپلهای عایق شده با مواد معدنی می باشد. (فلکسیبل)

استاندارد رنگ

ترموکوپل تایپ E , آریا صنعت سلیم , ترموکوپل

بازه دمایی

محدوده دمایی قابل استفاده برای تایپ E از 270ºc- تا 1000ºc+ می باشد و میلی ولت 76.373 تا 538.9- تولید می کند.

مشخصه میلی ولت

با ما در تماس باشید
021-88343851