ترموکوپل تایپ T

مشخصه میلی ولت

ترموکوپل تایپ K

توضیحات فنی

ترموکوپل تایپ K

بازه دمایی

استاندارد رنگ

مدل اتصال

ترموکوپل تایپ K

توضیحات

ترموکوپل تايپK از دو الياژ نيکل وکروم(Cr-Ni) ونيکل (Ni) تشکيل شده است. قطب مثبت آن (KP) از 89%تا90% نيکل و9%تا9.5% کروم و 0.5% سيلسيوم و آهن و مقاديرناچيز از عناصر مثل کربن, منگان , کبالت و نيوب ساخته ميشود.
قطب منفي آن (KN) از 99%تا 96% نيکل و1% تا 1.5% سيلسيوم و 1% تا 2.3% آلومينيوم و1%تا 3.2% منگان و 0.5% کوبالت ومقدار ناچيزي از فلزات مثل آهن , سرب ومس شناخته ميشود.
ترموکوپل تایپ K نسبت به واکنشهاي شيميايي مقاومت خوبي دارد و همچنين رسانايي گرمايي کم و مقاومت بالايي در برابر خورندگي در محيط هاي مرطوب با دماي کم دارد. در دماي بالا در برابر اکسيداسيون در مقايسه با انواع E,J,T مقاومت بيشتري دارد.

تاریخچه

ترموکوپل تایپ K در سال 1906 به وجود امد و نخستين بار آلياژ کروم در مقابل آلومينيوم شناخته شد.
شرکت هوسکين تا سال 1960 توليد کننده انحصاري ترموکوپل تایپ K در آمريکا بود.
اولين جدول مرجع براي اين نوع ترموکوپل در سال 1935 منتشر شد.

مدل اتصالات

اتصال EX

سيم ترموکوپل جوش داده شده و عايق دربرار نفوذ گاز و مايع شده. در اين سبک سريع ترين زمان پاسخ را فراهم مي کند. اما سيمهاي ترموکوپل بدون محافظ در مقابل آسيبهاي مکانيکي و با خوردگي در معرض آسيب مي باشند.

اتصال به بدنه G

غلاف و سیمهای ترموکوپل با یکدیگر جوش خورده و یک اتصال کاملا و محکم را تشکیل می دهد. پیشنهاد برای آب ‚ بخار ‚ گاز و فشار بالا شده. سیمها از شرایط خورنده و سایش دهنده محافظت شده و زمان پاسخ دهی بالایی دارد.

بدون اتصال به بدنه UG

ترموکوپل تایپ K

در این نوع ‚ محل اتصال به طور کامل از پایین غلاف عایق شده و جوش داده شده است این نوع اتصال عالی بوده (بدون اتصال به غلاف) برای برنامه های کاربردی که در آن EMF میلی ولت را می خواندن و برای چرخه و یا سرعت در جه حرارت مکرر تاثیر می گذارد. زمان پاسخ گویی طولانی تر نسبت به بقی اتصالات می باشد.

UR

ترموکوپل تایپ K

ویژه گیهای فنی همانند UG می باشد. اما قطر بیرونی غلاف کمتر شده, زمان پاسخگوئی سریع تر، بدون از دست دادن استحکام ساختاری بدست می آید. طول کم شده غلاف به طور تقریبی:

  1. قطر بیرونی 1.5م م کمتر شده به 1.0م م
  2. قطر بیرونی 3.0م م کمتر شده به 2.2م م
  3. قطر بیرونی 4.5م م کمتر شده به 3.4م م
  4. قطر بیرونی 6.0م م کمتر شده به 4.5م م

توجه داشته باشید که این نوع اتصال برای ترموکوپلهای عایق شده با مواد معدنی می باشد. (فلکسیبل)

استاندارد رنگ

ترموکوپل تایپ K , آریا صنعت سلیم , ترموکوپل

بازه دمایی

محدوده دمايي قابل استفاده ترموکوپل تایپ K از 270- سانتی گراد تا 1372+ ميباشد و ميلي ولتي برابر با 6.458- تا 54.886+ توليد ميکند.

مشخصه میلی ولت

با ما در تماس باشید
021-88343851