ترموکوپل تایپ R

مشخصه میلی ولت

ترموکوپل تایپ J

توضیحات فنی

ترموکوپل تایپ J

بازه دمایی

ترموکوپل تایپ J

استاندارد رنگ

مدل اتصال

ترموکوپل تایپ J

توضیحات

ترموکوپل تایپ J از دو آلیاژ آهن (FE) در مقابل آلیاژ مس-نیکل (CU-NI) تشکیل شده است.قطب مثبت آن (JP) حاوی آهن با درجه خلوص 99% و مقداری از ناخالصی هایی چون کربن، مس، منگنز، نیکل فسفر، سلیسیوم و گوگرد است.قطب منفی ترموکوپل تایپ J که به کنستانتین معروف است شامل حدود 55% مس، مقدار کمی حدودا 1.0% کوبالت، آهن و منگنز است.برای جلوگیری از اکسیداسیون بهتر است در محیط خلا یا اتمسفر خنثی استفاده شود.

تاریخچه

برای اولین بار شخصی به نام Lindek در سال 1892 امکان استفاده از آهن در مقابل مس _ نیکل را به دست آورد.

مدل اتصالات

اتصال EX

ترموکوپل تایپ J

سيم ترموکوپل جوش داده شده و عايق دربرار نفوذ گاز و مايع شده. در اين سبک سريع ترين زمان پاسخ را فراهم مي کند. اما سيمهاي ترموکوپل بدون محافظ در مقابل آسيبهاي مکانيکي و با خوردگي در معرض آسيب مي باشند.

اتصال به بدنه G

ترموکوپل تایپ J

غلاف و سیمهای ترموکوپل با یکدیگر جوش خورده و یک اتصال کاملا و محکم را تشکیل می دهد. پیشنهاد برای آب ‚ بخار ‚ گاز و فشار بالا شده. سیمها از شرایط خورنده و سایش دهنده محافظت شده و زمان پاسخ دهی بالایی دارد.

بدون اتصال به بدنه UG

ترموکوپل تایپ J

در این نوع ‚ محل اتصال به طور کامل از پایین غلاف عایق شده و جوش داده شده است این نوع اتصال عالی بوده (بدون اتصال به غلاف) برای برنامه های کاربردی که در آن EMF میلی ولت را می خواندن و برای چرخه و یا سرعت در جه حرارت مکرر تاثیر می گذارد. زمان پاسخ گویی طولانی تر نسبت به بقی اتصالات می باشد.

UR

ویژه گیهای فنی همانند UG می باشد. اما قطر بیرونی غلاف کمتر شده, زمان پاسخگوئی سریع تر، بدون از دست دادن استحکام ساختاری بدست می آید. طول کم شده غلاف به طور تقریبی:

  1. قطر بیرونی 1.5م م کمتر شده به 1.0م م
  2. قطر بیرونی 3.0م م کمتر شده به 2.2م م
  3. قطر بیرونی 4.5م م کمتر شده به 3.4م م
  4. قطر بیرونی 6.0م م کمتر شده به 4.5م م

توجه داشته باشید که این نوع اتصال برای ترموکوپلهای عایق شده با مواد معدنی می باشد. (فلکسیبل)

استاندارد رنگ

ترموکوپل تایپ J , آریا صنعت سلیم , ترموکوپل

بازه دمایی

محدوده دمایی قابل استفاده برای ترموکوپل تایپ J از 180ºc- تا 750ºc+ می باشد و میلی ولتی برابر 42.919+ تا 80.95- تولید می کند.

مشخصه میلی ولت

با ما در تماس باشید
021-88343851