ترموکوپل تایپ B, سایت سلیم گروپ ,آریا صنعت سلیم

مشخصه میلی ولت

ترموکوپل تایپ B,سایت سلیم گروپ ,آریا صنعت سلیم

توضیحات فنی

ترموکوپل تایپ B,سایت سلیم گروپ,آریا صنعت سلیم

بازه دمایی

ترموکوپل تایپ B,سایت سلیم گروپ ,آریا صنعت سلیم

استاندارد رنگ

ترموکوپل تایپ B, سایت سلیم گروپ,آریا صنعت سلیم

مدل اتصال

ترموکوپل تایپ B , سایت سلیم گروپ ,آریا صنعت سلیم

توضیحات

ترموکوپل تایپ B از دو آلیاژ پلاتین و 6% رودیوم(PT-6%RH) و پلاتین 30% رودیوم (PT-30%RH) تشکیل شده است. قطب مثبت آن (BP) از آلیاژ پلاتین با 29.2% رودیوم تشکیل شده است. قطب منفی آن (BN) از آلیاژ پلاتین با 6.12% رودیوم تشکیل شده است. محدوده دمایی قابل استفاده برای تایپ B از 0ºc تا 1970ºc برای مدت زمان کوتاه ولی به صورت پیوسته و طولانی می توان آن را در دمای 1700ºc استفاده کرد. نقطه ذوب (PT-6%RH) تا دمای 1820ºc ثبت گردیده است.

تاریخچه

در اوایل دهه 1950 توسط شرکت دگوسا در هاوانا و آلمان اختراع شد و در آنجا به عنوان PT-RH18 نام گذاری شد. توابع و جدول مرجع ترموکوپل تایپ B توسط ابرووسکی و پرینس در ازمایشگاه دگوسا در سال 1962 تهیه شد.

مدل اتصالات

اتصال EX

ترموکوپل تایپ B,سایت سلیم گروپ ,آریا صنعت سلیم

سيم ترموکوپل جوش داده شده و عايق دربرار نفوذ گاز و مايع شده. در اين سبک سريع ترين زمان پاسخ را فراهم مي کند. اما سيمهاي ترموکوپل بدون محافظ در مقابل آسيبهاي مکانيکي و با خوردگي در معرض آسيب مي باشند.

اتصال به بدنه G

ترموکوپل تایپ B,سایت سلیم گروپ ,آریا صنعت سلیم

غلاف و سیمهای ترموکوپل با یکدیگر جوش خورده و یک اتصال کاملا و محکم را تشکیل می دهد. پیشنهاد برای آب ‚ بخار ‚ گاز و فشار بالا شده. سیمها از شرایط خورنده و سایش دهنده محافظت شده و زمان پاسخ دهی بالایی دارد.

بدون اتصال به بدنه UG

ترموکوپل تایپ C

در این نوع ‚ محل اتصال به طور کامل از پایین غلاف عایق شده و جوش داده شده است این نوع اتصال عالی بوده (بدون اتصال به غلاف) برای برنامه های کاربردی که در آن EMF میلی ولت را می خواندن و برای چرخه و یا سرعت در جه حرارت مکرر تاثیر می گذارد. زمان پاسخ گویی طولانی تر نسبت به بقی اتصالات می باشد.

UR

ویژه گیهای فنی همانند UG می باشد. اما قطر بیرونی غلاف کمتر شده, زمان پاسخگوئی سریع تر، بدون از دست دادن استحکام ساختاری بدست می آید. طول کم شده غلاف به طور تقریبی:

  • قطر بیرونی 1.5م م کمتر شده به 1.0م م
  • قطر بیرونی 3.0م م کمتر شده به 2.2م م
  • قطر بیرونی 4.5م م کمتر شده به 3.4م م
  • قطر بیرونی 6.0م م کمتر شده به 4.5م م

توجه داشته باشید که این نوع اتصال برای ترموکوپلهای عایق شده با مواد معدنی می باشد. (فلکسیبل)

استاندارد رنگ

ترموکوپل تایپ B , آریا صنعت سلیم , ترموکوپل

مشخصه میلی ولت

با ما در تماس باشید
021-88343851