ترموکوپل صنعتی به طور گسترده ای در فرایند های صنعتی کاربرد دارد. ترموکوپل ها معمولاً با تعیین شرایط خاصی که باید در آن قرار بگیرند انتخاب می شوند. این شرایط در انتخاب مواد مورد استفاده در ترموکوپل تاثیر گذار است. ترموکوپل صنعتی یک سنسور دمایی است که از  آن برای اندازه گیری دما در ماشین های صنعتی، ساخت و کاربردهای علمی استفاده می شود و در عین حال می تواند برای وسایل روزمره نیز مورد استفاده قرار گیرد .

به عنوان مثال، از ترموکوپل صنعتی برای بررسی اینکه آیا فولاد یا سایر فلزات به روشی صحیح برای ماشین کاری گرم می شوند یا اندازه گیری زمان سرد شدن یک محفظه، استفاده می شود.ترموکوپل ها را می توان با استفاده از مواد رایج مانند نیکل و آهن ساخت. همچنین ترموکوپل ها از مواد کمیاب و گران قیمت دیگری مانند رودیوم و پلاتین نیز ساخته شده اند .

 

کلاس Home body شامل فلزات استاندارد یا معمولی است.

کلاس Upper Crust از کلیه ترکیبات پلاتین تشکیل شده است.

کلاس Rarified  از فلزات نسوز تشکیل شده است.

کلاس Exotic از ترکیبات ویژه فلزات نادر که برای کاربردهای مشخص استفاده می شود، تشکیل شده است.

براساس گزارشی ، بازار سنسورهای حرارتی معادل ارزش  1.63 میلیارد دلار در سال 2018 بوده است. روند رو به رشد تمایل به  افزایش امنیت و نظارت، تولید وسیله نقلیه و در دسترس بودن برند قدرتمند دارد که مهم ترین محرک رشد بازار ترموکوپل ها است.

ترموکوپل صنعتی

ترموکوپل ها به انواع مختلفی از جمله Type-K ، Type-J ، Type-N ، Type-E ، Type-D ، Type-S ، Type-R و  …..Type-Bطبقه بندی می شوند. ترموکوپل ها قادر به اندازه گیری مستقیم دما تا 2600 درجه سانتیگراد هستند و محل اتصال ترموکوپل صنعتی می تواند به صورت زمینی مستقر شده و با مواد اندازه گیری شده در تماس مستقیم قرار گیرد.

کاربردهای ترموکوپل صنعتی

ترموکوپل صنعتی به علت گستردگی عملکرد دارای کاربردهایی به شرح زیر است:
 ترموکوپل ها به طور گسترده ای در علم و صنعت مورد استفاده قرار می گیرند.می توان از آنها برای اگزوز توربین های گازی، کوره ها، موتورهای دیزلی و سایر فرآیندهای صنعتی استفاده کرد. ترموکوپل ها به عنوان حسگر دما در ترموستات های دفاتر، خانه ها، ادارات و مجتمع های تجاری مورد استفاده قرار می گیرند.

ترموکوپل ها در صنایع برای نظارت بر دمای فلزاتی مانند آلومینیوم و فلزات مورد استفاده قرار می گیرند. آنها در صنایع غذایی برای کاربردهای کرایوژنیک و در درجات پایین هستند. از ترموکوپل ها به عنوان پمپ حرارتی برای انجام خنک کننده حرارتی استفاده می شود.

قیمت ترموکوپل صنعتی

قبل از خرید پارامترهای زیر را در نظر بگیرید :

1- دقت                         

2- هزینه                    

3- طول عمر                          

4- محدوده دما             

5- محیط عملیاتی           

6- اندازه سیم ترموکوپل                            

7- محافظت از ترموکوپل                                     

8-  مقاومت در برابر سایش و لرزش

خرید ترموکوپل صنعتی

به علت تغییرات روز افزون فناوری ها هر بار گفتمان درباره خرید ترموکوپل صنعتی نیاز به بررسی وضعیت بازار دارد. البته با توجه به تغییرات نرخ ارز که فاکتور اصلی در تعیین قیمت ترموکوپل صنعتی است تعیین قیمت را متفاوت می نماید.

نوع عملیاتی آن یکی دیگر از پارامتر های مهم در خرید ترموکوپل صنعتی و سنسورهای حرارتی است.  شما مشتری گرامی با مراجعه به وب سایت ما میتوانید قیمت های مناسب هر کالا را مشاهده و به صورت آنلاین اقدام به خرید نمائید.

با ما در تماس باشید
021-88343851