وبلاگ

تعمیر ترموکوپل چگونه است؟

در این مطلب میخواهیم در خصوص تعمیر ترموکوپل صحبت کنیم. سنسورهای حرارتی از جمله ترموکوپل، آر تی دی ممکن است پس از مدتی فرسوده شوند و در هنگام گرم شدن ولتاژ کم تری از حد معمول تولید کنند. ترموکوپل هیچ قسمت متحرکی ندارد و بسیار مقاوم است. با این حال ، ترموکوپل ها به مرور زمان دقت خود را از دست می دهند و می توانند در اثر گرم شدن بیش از حد در هنگام استفاده یا خطاهای انسانی آسیب ببینند و بدترین بخش این است که ترموکوپل نامناسبی داشته باشید و خود آگاه نباشید. بنابراین بازرسی و آزمایش ترموکوپل شما بخشی از تعمیر و نگه داری شما است.

چگونه ترموکوپل کوره خود را بررسی کنیم ؟

مرحله اول: ترموکوپل چه شکلی است و چگونه آن را پیدا می کنید؟

ترموکوپل کوره شما معمولاً درست بر روی شعله چراغ آزمایشی کوره قرار دارد. لوله مسی آن ،تشخیصش را آسان می کند. ترموکوپل از یک لوله، براکت و سیم ساخته شده است. این لوله در بالای براکت قرار دارد، یک مهره براکت و سیم ها را در جای خود نگه می دارد و در زیر براکت، سیم های سرب مسی را مشاهده می کنید که به دریچه گاز کوره متصل می شوند. برخی ترموکوپل ها کمی متفاوت به نظر می رسند، بنابراین کتابچه راهنمای کوره خود را بررسی کنید.

علائم ترموکوپل معیوب

  هنگامی که ترموکوپل را پیدا کردید، یک بازرسی بصری انجام دهید. شما به دنبال چند چیز هستید. اولین مورد علائم آلودگی در لوله است که می تواند شامل تغییر رنگ، ترک یا سوراخ باشد. در مرحله بعد، سیم کشی را از نظر وجود علائم سایش یا خوردگی مانند از بین رفتن عایق یا سیم لخت بررسی کنید. سرانجام، اتصال ها را از نظر آسیب دیدگی فیزیکی بررسی کنید زیرا اتصال نامناسب می تواند بر اطمینان خواندن تأثیر بگذارد. اگر نمی توانید مشکلات را ببینید یا تشخیص دهید ، به آزمایش ادامه دهید.

مقاله های مرتبط:

نحوه کار با ترموکوپل چگونه است؟
آشنایی با ساخت ترموکوپل صنعتی

مرحله 2: تست مدار باز ترموکوپل

در مرحله دوم تعمیر ترموکوپل قبل از تست ، منبع تغذیه را خاموش کنید زیرا ابتدا باید ترموکوپل را بردارید. با باز کردن لوله مسی و مهره اتصال (قسمت فوقانی ترموکوپل) و سپس مهره های براکت، ترموکوپل را بردارید. بعد اهم متر را برداشته و دو سر آنرا برداشته و در دست بگیرید، اهم متر باید عدد صفر را نشان دهد. پس از انجام این بررسی، ولت متر را برداشته و برای آزمایش واقعی، منبع شعله خود را روشن کرده و نوک ترموکوپل را درون شعله قرار دهید و آن را در آنجا بگذارید تا کاملا گرم شود.

در مرحله بعدی ، دو سر مولتی متر را به ترموکوپل وصل کنید: یکی را در کنار ترموکوپل قرار دهید و سر دیگر را به انتهای ترموکوپل وصل کنید. یک ترموکوپل در حال کار بین 25 تا 30 میلی ولت را می خواند. اگر میزان قرائت کمتر از 25 میلی ولت است، آن ترموکوپل باید جایگزین شود.

پیام بگذارید

با ما در تماس باشید
021-88343851